dobra kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, aby odkryć, że są w istocie smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi artykułami jakie spożywają na co dzień jest chleb i lokalna kiełbasa.

Restauracja przy Rynku   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, lecz kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i dobrych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o nowe smaki, w pewnych sytuacjach nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w szablonowej krajowej kuchni?

W największym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić potrawy.

Polish Cuisine in Krakow

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem przeróżnych, czasami egzotycznych dań.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, rozkoszna oraz w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw i najlepsze polskie napoje oraz nasycać się tymi schematycznymi smakami na co dzień.

Comments are closed