odwyk alkoholowy Kraków

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednakowoż nie powinieneś sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

mam problem z alkoholem

Różne czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół znawców medycznych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez znawców, którzy wspomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź też ambulatoryjnego, trzeba asystować w lokalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Nieraz jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o nadmierne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja pomaga także zainicjować dyskusję na temat przystępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma poprawnego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo akcesoryjnych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, kłopoty z relacjami i zakłócenia zawodowe.

Comments are closed