Władze Krakowa

Jednym spośród trudnych wyzwań w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze województwa są nie dostosowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany przez wzrost liczby aut na naszych szosach. Dlatego główną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to priorytet, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców jak również poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle pozostałych gmin, nowe projekty drogowe w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz drogi trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych inwestycji trzeba wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – pierwszą w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami oraz remonty już powstałych połączeń tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dojazdach do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski program
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko nowe drogi, jak również lepszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga jeszcze wielu remontów i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na prostej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.

Comments are closed